Festival ochotnického divadla

||Festival ochotnického divadla
Načítám Akce
akce již proběhla.

Třetí den přehlídky nabídne v programu pro děti pohádku na motivy Jana Wericha Rozum a Štěstí, kterou zahraje  DS Svatopluk z Benešova.

Místní jihoměstský DS Amartum naposledy v derniéře uvede hru Vinetú, Vinetúú.    

31. 3. neděle / 15.00 Rozum a štěstí – DS Svatopluk
31. 3. neděle / 19.00 Vinetú, Vinetúú
- DS Amartum (derniéra)

Vstupné na představení v 15 h 50 Kč, na představení v 19 h 130/100 Kč

Rozum a štěstí
Když se Rozum a Štěstí rozhodnou vyzkoušet si, kdo je lidem potřebnější, nestačí se pasáček vepřů divit. S Rozumem dojde až do královského zámku, ale pak se začnou dít věci, na které rozum nestačí. Pasáčkovi musí pomoci Štěstí a nakonec pasáček dostane i princeznu a korunu krále. Pro život je zapotřebí mít rozum i štěstí a raději obojí najednou. Hra je vhodná pro děti od 5 let, trvá 45 minut a hraje se bez přestávky.  Text, který v mnohém zachovává werichovskou laskavost, je doplněn o řadu písniček.


Vinetú, Vinetúú – derniéra po 20 reprízách!!!

Věhlasný příběh z dalekého Západu, jak jej sepsal Karel May, doznal v průběhu let mnoha změn a nových verzí. S jednou z nich, velmi málo pravděpodobnou, Vás chce seznámit místní divadelní spolek Amartum (dříve Ochotníci Jižní Město). Jak přicházela civilizace a jak to ovlivnilo vztahy hlavních postav příběhu, proč se stali Vinnetou a Old Shatterhand příkladnými hrdiny, to vše se dozvíte ve hře o deseti obrazech, kde se také trochu zpívá a skoro netančí. Hra je převážně nevážná, místy skoro veselá (hlavně ochotníci se při zkouškách smáli). Nejedná se však o dětské představení!

 

Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz